אמאבא, אתם יודעים איך לכבס בגדי תינוקות?

כל מה שצריך לדעת על כביסה של בגדי תינוקות או בדים אחרים עימם התינוק בא במגע

כביסה של בגדי תינוקות שונה מכביסה רגילה, בעיקר משום שגופם הקטנטן מסתגל לסביבה החדשה שזה עתה נולדו אליה וכי עורם הצעיר עלול להיות רגיש לחומרים. כהורים לרך נולד, התינוק שלכם כנראה הולך לדגמן בתקופה הקרובה קולקציה שלמה של בגדי ניו בורן חדשים ויפים שהכנתם עבורו בהתרגשות עוד לפני לידתו. לכן, חשוב שתקפידו על כמה כללים פשוטים לפני, אחרי ובמהלך הניקוי של בגדיו.

 

מה מכבסים ומתי?

 

כדאי לכבס את כל הבדים בסביבתו הישירה של התינוק – הבגדים שלו, המצעים, מגן הראש, השמיכות, חיתולי הטטרה, המגבות ואפילו צעצועים רכים ובובות. כבסו את הכל עוד לפני שיגיעו אל התינוק, גם אם מדובר בפריטים חדשים שהרגע הסרתם מהם את העטיפה. 

על בדים חדשים עלולים להיות לכלוך ואבק כתוצאה מהליך הייצור במפעל או מתהליך האריזה. בהמשך הקפידו לכבס בדים שהתלכלכו או זקוקים לריענון.

למה חשוב להקפיד על הנחיות כביסה מיוחדות לבגדי תינוקות?

אל תשכחו שעד לאחרונה התינוק היה עטוף ומוגן בבטן, וכעת גופו מסתגל לאט לאט לעולם שאליו הגיח. מעבר לכך, בשלב זה קשה לדעת אם לתינוק יש רגישות מיוחדת לחומרים מסוימים, ולכן חשוב שעורו ומערכת הנשימה שלו ייחשפו לחומרים חדשים בהדרגה.

 

איך לכבס נכון?

 

  • הפרדה - כדאי להפריד את הכביסה של הרך הנולד מהכביסה של שאר בני הבית, לפחות בחודשים הראשונים.
  • טמפרטורה נמוכה - את הכביסה של התינוק כדאי לכבס ב-30 מעלות, בעיקר כי מדובר לרוב בבדים עדינים וכביסה בטמפרטורה גבוהה עלולה להרוס אותם. מאותה סיבה מומלץ גם לייבש את הבגדים בשמש או בחום נמוך במייבש.
  • שימוש בחומרים המותאמים לתינוקות - כדאי להשתמש באבקה או בג'ל כביסה המותאמים במיוחד לתינוקות, וכך גם במרכך כביסה מותאם. קודם כל, הריח שלהם ממכר! אבל מעבר לכך – הם מתאימים לעור הרגיש ואין בהם חומרים חזקים, כמו בתכשירים שאתם משתמשים בהם לכביסה הרגילה. חומרים אלו עלולים לעורר אצל התינוק פריחה או תגובה אלרגית. הכי בטוח לעבור לשימוש בחומרים מותאמים לתינוקות בכל הכביסות בבית, כי התינוק אוהב להניח את ראשו על הכתף שלכם בכל הזדמנות או להיצמד בחמימות לחולצתכם עם הפנים.
  • הסרת כתמים – כאשר אתם מתמודדים עם כתמים עקשניים, אפשר לכבס בטמפרטורה גבוהה יותר ו/או להשתמש במסיר כתמים, אבקת סודה לשתייה, סבון כלים או כל שיטה אחרת – רק תדאגו לשטוף היטב את הבד משאריות החומר ולכבס שוב עם תכשירים המותאמים לתינוקות, לפני השימוש.
  • שחרור מוקדם – לא הצלחתם להוציא את הכתם? הבגד איבד מהמראה שלו בגלל ריבוי כביסות? שחררו אותו ותתחדשו בבגד חדש 😊  
 

ככל שיעבור הזמן, אתם תכירו טוב יותר את הרגישויות של ילדכם והרגלי הכביסה שלכם ישתנו באופן טבעי ככל שיגדל. כאשר יתחיל לזחול למשל או להתנסות בטעימות, אולי תגלו שכביסה בחומרים עדינים ובטמפרטורה נמוכה כבר לא מספיקה. עד אז, מוטב לנהוג בזהירות ולכבס בהתאם לכללים.     

 
x

#{title}

#{text}

#{price}